WATFORD OPEN GRADED MEETING 7th July 2004 - RESULTS

Very Blustery, Strong winds, rain, etc., rather unpleasant

Track Events   - 200m/400m/ 1500m / 3000m
Field Events    - Discus/Triple Jump

Posn	Number	Name		Club		Age G		Performance
200m Race A					
1	97	H Winthrop	SBH		JM		24.2
2	92	P Taylor	Unattached	SM		24.5
3	86	B Speed		Watford		U17M		25.2
4	89	N Babic		Enfield		SM		26.2							
200m Race B					
1	79	A Nembhard	Unattached	SM		25.0
2	95	D Brown		Track Team	U17M		25.2
3	96	J Smith		Track Team	U17M		26.4
4	99	D James		WSEH		U15B		26.5
200m Race C					
     1	90	L Hearnden	Track Team	U15G		30.9
2	91	I Douglas	Unattached	M40		31.1
3	93	D Sugarman	Track Team	U15G		31.2							
400m Race A					
1	81	A East		Trafford	SM		50.3
2	84	L Karaolis	Enfield & Har	SM		51.1
3	78	D Lavipour	Highgate	JM		51.2
4	89	N Babic		Enfield		SM		53.9							
400m Race B
1	82	S Hughes	Trafford	SM		52.4
2	94	P Hryniewiecki	ESM		SM		53.2
3	86	B Speed		Watford H	U17M		53.4
4	83	R Franklin	Unattached	SM		54.9
5	80	S Lowe		WSEH		M40		56.4							
400m Race C					
1	77	M Coghlan	London Hthside	SW		58.7
2	98	C Nichols	Woking		SW		59.3
3	85	G Moss		West Norfolk	U17W		60.2
4	88	J Dunn		Chelmsford	U17W		63.1
5	87	E Queally	Unattached	SW		71.2							
1500m Race A
1	195	P Miles		Owls Leicester	SM		3.58.6
2	167	B Warren	Hailsham H	SM		4.01.4
3	194	R Fraser	Owls Leicester	JM		4.06.4
4	173	T Naylor	Phoenix		SM		4.09.0
5	183	M Cambell	Southampton	SM		4.11.4
6	171	J Smith		AFD		SM		4.17.3
7	169	S Phillips	Bedford		JM		4.20.4							
1500m Race B
1	175	O Jones		Team Solent	SM		4.17.4
2	174	D Stepney	Phoenix		U17M		4.21.3
3	177	C Ayres		Hillingdon	SM		4.22.2
4	176	K Kelly		Oxford		SW		4.23.4
5	170	J Etchells	Watford		U17M		4.55.1							
1500m Race C
1	193	J Parslow	Dacorum & T	U17M		4.29.3
2	180	B Parker	Norwich		SW		4.33.9
3	202	J Skeet		Lincoln		U13B		4.48.4
4	205	M Gunby		Peterborough	U17M		4.49.2
5	204	E Gunby		Peterborough	U13B		4.49.6
6	197	F Cliffe	Chelmsford	JW		4.50.1
7	186	R Mann		Hillingdon	U15B		4.50.5
8	200	N Gilbert	Biggleswade	U15B		4.50.9
9	203	L Naylor	Rugby & Nthants			4.54.7
10	192	G Brown		Harrow		U13B		5.03.9							
1500m - Race D
1	184	A Cambell	St Albans S	SW		5.02.8
     2	198	L Condron	Chelmsford	U15G		5.04.5
3	179	G Gunn		Phoenix		U17W		5.11.2
4	182	C Rooney	Milton Keynes	W35		5.11.6
5	190	K Deal		SBH		U13G		5.18.4
6	189	S Wright	Milton Keynes	JW		5.28.6
7	196	S Hill		St Albans S	JW		5.29.0
8	187	L Licietis	Milton Keynes	JW		5.29.5
9	181	D Saywell	Milton Keynes	SW		5.35.0
10	199	J Condron	Chelmsford	U13G		5.51.3							
3000m - Race A
1	164	R Williams	Bristol Uni	SM		8.53.8
2	161	R Palmer	Luton		SM		8.57.4
3	162	T Waldron	SHB		JM		9.09.1
4	163	K Thorp		Coventry	SW		9.45.3
5	191	Bayne		London Hthside	SM		10.01.9
6	185	E Muggeridge	E & H		SW		10.04.7
7	178	A Marcinowicz	Watford H	SM		10.40.6
8	168	G Duckworth	Leighton B	W45		11.03.0
9	172	R Macphee	SBH		U17M		11.07.7
10	201	R Watt		Herts Phoenix	U17W		11.57.2
11	166	I Chalk		Team Solent	SM		13.09.4
12	165	C Morgan	Team Solent	W35		13.09.4
TRIPLE JUMP				
1	38	D Barber	V o A		JM		11.94
2	178	A Marcinowicz	Watford H	SM		11.86
3	279	M Donaghy	ES & M		JW		9.42
4	282	R Williams	Milton Keynes	JW		8.83
DISCUS					
1	200	S Newman	Belgrave	SW		56.38
2	281	E Beagles	Milton Keynes	SW		43.89
3	81	A East		Trafford	SM		38.53
4	278	K Manhas		?	JW		36.28

						
No of competitors 73

Next Open Graded Meeting is on Wednedsay 21st July 2004
Track Events   - 100m/200m/ 800m / 3000m BMC
Field Events    - Hammer/Shot

Queries	
   phone	01727 864222
or e-mail	kejode@supanet.com
AND THAT’ IT FOR THIS MEETING.