WATFORD OPEN GRADED MEETING 15th September 2004 - RESULTS

Track Events   - 100m/200m/400/ 800m/1500m / 3000m
Field Events    - None

Wind	None  -   Calm but cold.
Posn	No	Name			Club		Age Group	Performance
100m Race A
1	85	I Adekanni		E&H		JM		11.1
2	46	A Waddington		Luton		SM		11.3
3	91	J Greenidge		WG&EL		SM		11.3
4	61	A Blow			Basingstoke	JM		11.4
5	70	D Miller		Kent		U17M		11.8
6	97	C Buad			Unatt		SM		12.0 	 	 		 		 		 
100m Race B	 		 		 
1	84	J Lever			SBH		SM		11.7
2	78	D Roberts		Chelmsford	SM		11.8
3	99	P Jacobs		Bedford		SM		11.9
4	94	M Charles		Watford		SM		12.0
5	71	J Appiah		Kent		SM		12.0
6	79	L McNally		Ldn Hth		U15B		12.0 	 	 		 		 		 
100m Race C
1	82	S Brown			Ldn Hth		SM		12.1
2	90	M Weekes		Watford		U15B		12.1
3	60	R Palmer		Woking		JM		12.5
4	96	T Catchpole		Watford		U17M		12.5
5	98	M McIntosh		Unatt		SM		12.5
6	89	H Jones			VoA		U13B		12.7 	 	 		 		 		 
100m Race D 
1	64	D Service		Northampton	U17M		12.4
2	68	M Underwood		Chiltern	U17M		12.6
3	92	R Wilcock		Watford		U15G		13.2
4	1	A Brett			Watford		JM		13.3
5	83	A Emmanuel		VPH		SM		13.9 	 	 		 		 		 
100m Race E
1	74	N Payne			Ldn Hth		JM		12.9
2	67	C Underwood		Chiltern	U13G		14.1
3	88	J Palmer		VoA		U15B		14.1
4	72	L Roache		E&H		U13B		15.6 	 	 		 		 		 
200m Race A
21	91	J Greenidge		WG&EL		SM		23.2
2	86	G Smith			Highgate	SM		23.2
3	95	R Curran		Highgate	SM		23.7
4	87	B Caird			Highgate	SM		24.0 	 	 		 		 		 
200m Race B
1	94	M Charles		Watford		SM		23.6
2	70	D Miller		Kent		U17M		23.7
3	78	D Roberts		Chelmsford	SM		23.8
4	84	J Lever			SBH		SM		24.1
5	53	M Cohen			SBH		U17M		24.5 	 	 		 		 		 
200m Race C 
1	82	S Brown			Ldn Hth		SM		24.7
2	96	T Catchpole		Watford		U17M		24.8
3	64	D Service		Northampton	U17M		24.8
4	98	M McIntosh		Unatt		SM		25.4
5	68	M Underwood		Chiltern	U17M		25.5 	 	 		 		 		 
200m Race D
1	74	N Payne			Ldn Hth		JM		25.9
2	76	M Bates			Ldn Hth		SM		26.5
3	88	J Palmer		VoA		U15B		28.5
4	67	A Underwood		Chiltern	U13G		29.6 	 	 		 		 		 
200m Race E	 		 		 
1	45	D Maris			M Keynes	SM		25.8 	 	 		 		 		 
400m Race A
1	77	R Morgan		WSEH		SM		49.4
2	61	A Blow			Basingstoke	JM		49.5
3	47	D Clark			TVH		SM		50.1
4	69	A Moreton		Durham Univ	SM		51.1
5	44	B Speed			Watford		U17M		52.3
6	52	F Downs			Chiltern	JM		53.9 	 	 		 		 		 
400m Race B 
1	66	P Groom			WG&EL		JM		53.2
2	54	D Leadbitter		Hunts		JM		54.1
3	53	M Cohen			SBH		U17M		55.3
4	81	J Fenner		Basildon	M40		55.3
5	51	Y Pilkington		C&T		U15B		55.7
6	55	J Downes		R&N		JM		56.2 	 	 		 		 		 
400m Race C  
1	48	R Poulter		Belgrave	SM		55.7
2	65	J York			R&N		U17M		55.8
3	43	J Linque		Walthamstow	JM		56.6
4	73	P Howarth		Luton		U15B		57.0 	 	 		 		 		 
400m Race D  
1	96	T Catchpole		Watford		U17M		57.5
2	76	M Bates			Ldn Hth		SM		57.9
3	79	L McNally		Ldn Hth		U15B		58.1
4	80	O Williams		Wycombe P	U15B		60.6
5	1	A Brett			Watford		JM		67.8 	 	 		 		 		 
400m Race E 
1	59	H Littlejohn		R&N		JW		61.2
2	58	C Allee			R&N		JW		61.6
3	75	R Baust			Bedford		JW		62.0
4	57	L Buckley		R&N		JW		63.6
5	42	N McQueen		Ldn Hth		JW		64.2 	 	 		 		 		 
400m Race F 
1	89	H Jones			VoA		U13B		61.5
2	63	A Roskilly		M Keynes	U17W		64.1
3	62	L Cripps		M Keynes	JW		65.6
4	56	R Pearce		R&N		JW		65.6
5	50	R Williams		M Keynes	JW		67.5 	 	 		 		 		 
800m Race A 
1	197	M Rooney		Croydon		JM		01:55.1
2	151	D Bellinger		Oxford City	JM		01:56.0
3	166	J Quint			CONAC		SM		01:58.1
4	143	P Canavan		SLH		JM		01:59.4
5	171	C Ayres			Hillingdon	SM		01:59.5
6	145	L Mangelshot		WG&EL		M40		01:59.7
7	142	G Thatcher		Croydon		U17M		02:03.7
8	144	L Grocott		Harwich		U17M		02:05.1 	 	 		 		 		 
800m Race B 
1	138	M Bennett		Chiltern	U17M		02:03.1
2	124	G Jones			TVH		SM		02:03.4
3	133	D Wilson		Walthamstow	SM		02:04.6
4	134	D Moses			Walthamstow	SM		02:05.7
5	128	A Moore			Bracknell	U15B		02:07.0
6	129	D Walker		Bracknell	U17M		02:09.4
7	148	N Anderson		Ldn Hth		SW		02:09.7
8	178	L Reynolds		Stevenage	JM		02:10.7
9	179	H Beard			Stevenage	JW		02:11.0 	 	 		 		 		 
800m Race C 
1	165	L Snow			WG&EL		JW		02:13.6
2	137	K Richardson		Havering	U17W		02:13.9
3	135	S Read-Gayton		Woking		W35		02:14.5
4	190	A Carter		Harrow		U15B		02:15.5
5	157	L Rayfield		WSEH		M45		02:15.8
6	60	R Palmer		Woking		JM		02:18.0
7	191	M Smith			Watford		U17M		02:19.3
8	156	C Wadey			C&T		M40		02:19.8
9	126	J Etchells		Watford		U17M		02:21.1
10	181	A McCroary		QPH		M50		02:23.3 	 	 		 		 		 
800m Race D
1	153	A Shelley		Chiltern	U13B		02:23.1
2	152	N Lingley		Chiltern	U13B		02:23.4
3	154	L Lingley		Chiltern	U15G		02:30.3
4	167	S Beer			C&T		U13B		02:33.7
5	158	L Rayfield		WSEH		U15G		02:35.3
6	168	M Beer			C&T		M40		02:37.7
7	195	T Fearnley		E&H		U13M		02:38.2
8	194	L Roache		E&H		U13M		02:43.5
9	139	D Rogers		Harlow		U13G		02:51.4 	 	 		 		 		 
1500m Race A 
1	169	A Hodgkinson		SBH		SM		03:51.8
2	199	I Williamson		C&C		SM		03:55.0
3	178	L Reynolds		Stevenage	JM		04:03.0
4	187	M Heys			Havering	JM		04:05.1
5	177	D Connell		Hunts		SM		04:12.7
6	196	D Bedwell		Bristol		M50		04:13.0
7	183	M Tarpey		Herts P		JM		04:16.1
8	174	T Brennan		Herts P		U17M		04:31.7
9	175	M Scott			Hunts		M40		04:33.3 	 	 		 		 		 
1500m Race B 
1	146	T Brown			Coventry	SW		04:19.7
2	147	M Cursons		Harrow		M40		04:20.9
3	180	R Holland		WG&EL		M45		04:21.8
4	182	P Harrison		Harrow		JM		04:22.0
5	160	A Unwin			Harrow		U17M		04:22.4
6	176	E Baker			SLH		SW		04:23.1
7	159	S Ellerby		Chiltern	JM		04:26.8
8	193	J Parslow		D&T		U17M		04:37.9 	 	 		 		 		 
1500m Race C  
1	185	S Heath			SBH		W40		04:35.4
2	186	G Brown			Herts P		JM		04:40.6
3	173	P Williams		Hillingdon	JM		04:41.1
4	198	N Rogers		C&T		SW		04:45.6
5	192	A Gardner		D&T		U17M		04:46.3
6	170	J King			Ldn Hth		W35		04:46.4
7	140	A Marcinowicz		Watford		SM		04:51.2
8	155	K Tydeman		Basildon	JW		04:51.7 	 	 		 		 		 
1500m Race D 
1	188	M Belcher		Chiltern	U15B		04:53.8
2	163	Z Whitten		 M Keynes	SW		04:58.3
3	172	K Foy			NEB		U15G		05:00.4
4	189	G Blackburn		Fairlands VS	SM		05:00.5
5	184	A Graham		Bury Pacers	U15B		05:00.6
6	149	R McFee			SBH		U17M		05:14.6
7	164	P Saywell		M Keynes	SW		05:26.4
8	150	A Fisken		Watford		W35		07:00.4 	 	 		 		 		 
3000m Race A 
1	131	D Lacy			Cambridge H	SM		08:45.2
2	123	B Fewell		Chelmsford	SM		08:45.6
3	127	D Browne		Ldn Hth		M40		09:08.4
4	130	D Lipscomp		Cambridge H	SM		09:31.3
5	136	T Egan			R&N		M40		09:31.7
6	124	P Hannon		Ldn Hth		M40		09:39.9
7	141	S Williamson		Watford		M40		09:52.2
8	162	K Steed			Benfleet	M40		10:00.0
9	132	R Mann			Hillingdon	U15B		10:06.4
10	161	S Ward			Bath Univ	JW		10:07.4
11	140	A Marcinowicz		Watford		SM		10:34.0 	 	 		 		 		 
POLE VAULT		 		 		 
		P Yeomans		Watford		Jm		3.60m
No of competitors 134

Next Open Graded Meeting is on Wednedsay 29th September 2004
Track Events   - 100m/200m/400m/800m/ 1500m / 3000m  
No Field Events   

Queries	
   phone	01727 864222
or e-mail	kejode@supanet.com
AND THAT’ IT FOR THIS MEETING.