WOODSIDE STADIUM SUNDAY 16th June 2013      
           
Weather Warm sunny    
Please E-Mail info@watfordharriers.org.uk for any corrections or phone (01923) 235279        
as I had difficulty reading some of the entries and there were a few anomolies      
       
       
       
Age   Pos No   Name   Club   Perf  
60m Hurdles Race A              
U11G 1 87   Minka Peasey Unatt   14.0    
U11G 2 109   Anita Aliubaker St Margarets   14.3    
U11G 3 131   Yaa Campbell Elsmead   15.6    
U11G 4 39   Olivia Diffey   Watford H   23.9    
U11G 5 92   Ella Whitman   Unatt   24.0    
                 
60m Hurdles Race B              
U11B 1 381   Daniel Cannon Watford H   14.0  
U11B 2 18   Tim Jones   Watford H   14.5  
U11B 3 134   Adam Jamil   Bushey Manor   14.8  
U11B 4 106   Jack Taboda   Watford H   16.0  
U11B 5 35   Joe Buck   Watford H   16.8  
               
60m Hurdles Race C              
U11G 1 93   Tara Omo   Watford H   13.3  
U11G 2 377   Olivia Scarles Chiltern H   13.9  
U11G 3 85   Scarlett Royle Watford H   14.5  
U11G 4 78   Jada Cooke   St Helens   15.2  
U11G 5 395   Daisy Baxter   Chiltern H   15.7  
               
60m Hurdles Race D              
U11B 1 119   Christian Okek Watford H   12.8  
U11B 2 398   George Hynes Harrow   13.0  
U11B 3 115   TJ Scharschmidt Watford H   13.3  
U11B 4 80   Tyler Cook   Watford H   13.6  
U11B 5 73   Matthew Clifford Chiltern H   16.5  
               
60m Hurdles Race E              
U11B 1 123   Ewan Mayhew Chiltern H   13.2  
U11B 2 129   Sean Kett Morais Watford H   13.3  
U11B 3 32   James Rafferty Watford H   14.8  
U11B 4 63   Lewis Clark   Watford H   15.2  
U11B 5 27   Angus Love   Amersham   15.5  
               
70m Hurdles Race A              
U13G 1 344   Orla Brennan   WSEH   13.0  
U13G 2 360   Jessica Percival Watford H   16.1  
U13G 3 352   Morgan Hansom WSEH   16.3  
               
70m Hurdles Race B              
U13G 1 397   Georgia Keys WSEH   14.2  
U13G 2 117   Shaye Murrell-Smith Chiltern H   15.4  
U13G 3 357   Natasha Hayman Luton   19.8  
               
75m Hurdles Race A              
U13B 1 374   Daniel Knight   Thurrock H   14.9  
U13B 2 356   Ralph Williams Watford H   14.9  
U13B 3 358   Haydn Williams Watford H   15.8  
U13B 4 83   Riordan O'Goan Harrow   16.4  
U13B 5 385   Scott Beckwith Trent Park   16.5  
U13B 6 26   Thomas Love   Amersham   21.5  
               
75m Hurdles Race A          
U13B 1 378   Ethan Kidd   Chiltern H   13.9  
U13B 2 342   Redford Denson Chiltern H   16.8  
U13B 3 25   Cameron Clark Watford H   18.5  
               
75m Race A              
U7G 1 394   Kate Hopper   D&T   14.8  
U7G 2 96   Lesedi Nkoane Chiltern H   15.2  
U7G 3 112   Alexandra Braniff Watford H   15.5  
U7G 4 46   India Gandy   Chiltern H   15.8  
U7G 5 349   Tilley Hanson   Speed Demons   19.0  
               
75m Race B              
U7B 1 67   Lucas Hartley HowWood   14.7  
  2 dnf 55           14.8  
U7B 3 34   James Beasley Watford H   15.1  
U7B 4 50   James Colling Watford H   15.6  
U7B 5 104   George Taboda Watford H   15.9  
U7B 6 1   Williams Minns Watford H   16.2  
               
75m Race C              
U7B 1 133   Victor Culverwell Cassiobury I   13.9  
U7B 2 107   Stanley Tookey Kingsway   15.6  
  3 351   Miller Flanigan SNH   18.1  
U7B 4 99   Evan Murray   Chiltern H   18.9  
  5 350   Thomas Rothband SNH   21.1  
               
75m Race D              
U9G 1 15   Millie Day   WSEH   13.6  
U9G 2 86   Tia Cooke   Harrow   14.1  
U9G 3 36   Gemma Nottage Coated Way   14.6  
U9G 4 22   Eleanor Crow   Harrow   15.6  
U9G 5 41   Maddie Hughes Chiltern H   16.1  
U9G 6 71   Robyn Hartley Howwood   16.2  
               
75m Race E              
U11B 1 341   Oakley Denson Chiltern H   13.5  
U9B 2 10   Zachart Riley   Watford H   13.9  
U9B 3 66   Alex Dagenails Mandeville   14.0  
U9B 4 136   Mark Harwood Watford H   14.4  
U9B 5 38   Ranvir Anand   Watford H   14.5  
U9B 6 365   Aiden John   Little Chalfont   14.9  
U9B 7 16   Marcus Devenport Watford H   15.5  
U9B 8 42   Adam Rafferty Watford H   16.1  
U9B 9 390   Josh Wigul   Cloretikha   16.4  
               
75m Race F              
U9G 1 101   Eve O'Goan   Harrow   12.9  
U9G 2 89   Scarlett Gamell Watford H   12.9  
U9G 3 53   Dion Joseph   Watford H   14.0  
U9G 4 44   Aisling Hargrove Watford H   14.4  
U9G 5 387   Antonia Jubb   St Albans   14.5  
U9G 6 72   Caitlin Hartley St Albans   15.1  
U9G 7 79   Samantha Huxham Watford H   15.6  
U11G 8 346   Ellie Green   SNH   19.5  
               
75m Race G              
U9G 1 126   Eleanor Mayher Chiltern   12.4  
U9G 2 363   Alexandra Paraskeva Watford H   12.9  
U9G 3 362   Isabella Paraskeva Watford H   13.4  
U9G 4 94   Caitlin Gregory Chiltern H   13.5  
U9G 5 116   Maddie Cox   Watford H   13.6  
U9G 6 11   Kerris Fletcher Speed Demons   14.1  
U9G 7 392   Lucy Baxter   Chiltern   15.2  
U9G 8 30   Rosie Heaney WSEH   17.6  
               
75m Race H              
U9B 1 367   Nathan Kabel   Harrow   12.2  
U9B 2 65   Alpha Barry   Watford H   12.7  
U9B 3 75   Cailan Russell Orchard   12.9  
U9B 4 128   William Mayhew Chiltern   13.2  
U9B 5 76   Taylor Bates   Orchard   13.6  
U9B 6 20   Thomas Treloar Chiltern H   14.0  
U9B 7 399   Raphael Baker Chiltern H   14.1  
U9B 8 19   Toby Berger   Trent Park   14.4  
               
75m Race I              
U9B 1 47   Oliver Gandy   Chiltern H   12.8  
U9B 2 354   Rory Clark   Speed Demons   13.2  
U9B 3 127   Ben Evans   Watford H   13.5  
U9B 4 91   Seni Abubacarbu Watford H   13.6  
U9B 5 121   Bailey Cameron Bealon   13.7  
U9B 6 33   Gearge Beasley Watford H   14.2  
U9B 7 125   Harry Tredler   Watford H   14.9  
               
80m Race A              
U11G 1 114   Mya Green       12.3  
U11G 2 369   Millie Lowrie   Wycombe P   12.6   15.8
U11G 3 109   Anita Aliubaker St Margarets   12.7  
U11G 4 100 Tia Preece   Watford H   13.1  
U11G 5 131   Yaa Campbell Elsmead   13.4  
U11G 6 54   Charlotte Masters Watford H   13.5  
U11G 7 69   Imogen Law   Watford H   14.3  
               
80m Race B              
U11G 1 388   Amy Wells   Chiltern H   12.4  
U11G 2 370   Emily Knigh   Thurrock H   13.1  
U11G 3 391   Laiba Ahmed   St Hildas   13.4  
U11B 4 102   Ciaran Kilbane Watford H   13.5  
U11G 5 14   Lucy Brissimitzakis Chiltern H   13.8  
U11G 6 138   Safah Ahmed   Chiltern H   14.9  
U11G 7 64   Ella Dagenais Mandeville   16.4  
               
80m Race C              
U11B 1 70   Oliver Webb   Chiltern H   12.3  
U11B 2 23   James Minns   Watford H   12.9  
U11B 3 12   Gabriel Baker Chiltern H   13.3  
U11B 4 43   Oliver Winter   Harrow   13.4  
U11B 5 29   Thomas Hobbs Watford H   13.7  
U11B 6 102   Ciaran Kilbane Watford H   14.0  
               
80m Race D              
U11B 1 359   Adam McDougall Wycombe P   12.2  
U11B 2 393   Zach Rahaman Chiltern H   12.3  
U11B 3 90   Max Hale   Watford H   13.3  
U9B 4 65   Alpha Barry   Watford H   13.4  
U11B 5 40   Joe Gentleman Watford H   13.8  
U11B 6 18   Tim Jones   Watford H   13.9  
U11B 7 134   Adam Jamil   Bushey Manor   14.1  
               
80m Race E          
U11B 1 368   Luke John   Little Chalfont   13.2  
U11B 2 52   Matthew Crow Harrow   13.3  
U11B 3 106   Jack Taboda   Watford H   13.3  
U11B 4 110   Dexter Cotterell Unatt   13.4  
U11B 5 375   Matthew Nunn Speed Demons   13.9  
U11B 6 35   Joe Buck   Watford H   14.6  
               
80m Race F              
U11G 1 68   Marli Jessop   Watford H   11.9  
U11G 2 118   Hannah Walter Watford H   12.3  
U11G 3 93   Tara Omo   Watford H   12.4  
U11G 4 2   Hatty Bell   Wycombe P   12.7  
U11G 5 371   Grace Ingles   Watford H   12.8  
U11G 6 56   Kaitlyn Williams Watford H   13.2  
U11G 7 380   Katy Arazy   Bridgewater   14.2  
U11G 8 51   Charlie Colling Watford H   14.3  
               
80m Race G              
U11G 1 345   Tia Stonehouse D&T   12.1  
U11G 2 389   Ella Wigul   WG&EL   12.7  
U11G 3 122   Abbie Poole   Watford H   13.1  
U11G 4 17   Abigail Fountain Chiltern H   13.2  
U11G 5 111   Katherine Cox Watford H   13.7  
U11G 6 78   Jada Cooke   St Helens   13.8  
U11G 7 37   Millie Hughes   Chiltern H   14.2  
U11G 8 49   Esme Magnier Watford H   14.3  
               
80m Race H              
U11B 1 398   George Hynes Harrow   12.6  
U11B 2 400   Harvey Bell   Wycombe P   13.0  
U11B 3 13   Nathan Fletcher Speed Demons   13.6  
U11B 4 135   Danny Holton   St Meryl's   13.7  
U11B 5 31   Joe Day   The Beacon   14.0  
U11B 6 77   Mughilan Muralitharan Harrow   14.1  
U11B 7 348   Cullan Jones   SNH   14.8  
    ?           16.1  
               
80m Race I              
U11B 1 139   Na'lmim Ogumnlade Harrow   12.1  
U11B 2 115   TJ Scharschmidt Watford H   12.5  
U11B 3 45   Robertn Treloar Chiltern H   12.7  
U11B 4 21   Samuel Beasley Watford H   12.9  
U11B 5 119   Christian Okek Watford H   13.2  
U11B 6 32   James Rafferty Watford H   14.1  
U11G 7 124   Olivia Cameron Chiltern H   14.4  
               
100m Race A              
U13G 1 62   Abigail Coe   WG&EL   14.8  
U13G 2 4   Lauren Armstrong Chiltern H   14.8  
U13G 3 88   Amelie Royle` Watford H   16.2  
U13G 4 7   Sophie ashby Watford H   16.5  
U13G 5 372   Emily Arazy   Bridgewater   17.8  
100m Race B              
U13G 1 366   Olivia Lowrie   Wycombe P   14.3  
U13G 2 344   Orla Brennan   WSEH   14.9  
U13G 3 360   Jessica Percival Watford H   16.3  
U11G 4 132   Sian Bidder   Watford H   16.4  
               
100m Race C              
U13B 1 61   Harry Brandon Chiltern H   14.5  
U13B 2 8   Thomas Minns Watford H   14.6  
U13B 3 83   Riordan O'Goan Harrow   14.8  
U13B 4 356   Ralph Williams Watford H   15.2  
U13B 5 373   Timothy Nunn Speed Demons   15.3  
U13B 6 347   Oscar Dale   Chiltern H   16.1  
U13B 7 384   Matthew Cannon Watford H   16.6  
               
100m Race D              
U13B 1 82   Donavan Kidd MMK   13.7  
U13B 2 374   Daniel Knight   Thurrock H   14.3  
U13B 3 59   Nathan Saunders Watford H   14.5  
U13B 4 24   Sam Hargrove Watford H   14.7  
U13B 5 26   Thomas Love   Amersham   15.1  
U13B 6 60   Kyle Ransom   Watford H   15.8  
U13B 7 137   Ilyas Ahmen   Chiltern H   16.4  
U13B 8 9   Alfie Altheand SNH   16.9  
               
100m Race E              
U13G 1 343   Katie Jones   Wycombe P   15.1  
U13G 2 364   Sophie Paraskeva Watford H   15.7  
U13G 3 117   Shaye Murrell-Smith Chiltern H   15.8  
U13G 4 6   Annabel Beasley Watford H   16.8  
               
100m Race F              
U13B 1 361   Huey Chadwick Chiltern H   13.1  
U15B 2 58   Johann Sanseau Watford H   14.1  
U13B 3 57   Joshua Oyebola Watford H   14.9  
U13B 4 3   Zane Mitchell   SNH   15.0  
U13B 5 353   Andrew Prior   SNH   18.9  
               
400m Race A              
U7B 1 133   Victor Culverwell Cassiobury I   01:33.7  
U7G 2 96   Lesedi Nkoane Chiltern H   01:35.6    
U7B 3 34   James Beasley Watford H   01:35.9  
U7B 4 1   Williams Minns Watford H   01:43.6  
U7B 5 67   Lucas Hartley HowWood   01:45.3  
U7B 6 50   James Colling Watford H   01:46.8  
U7G 7 112   Alexandra Braniff Watford H   01:47.3  
U7G 8 46   India Gandy   Chiltern H   01:48.5  
U7G 9 394   Kate Hopper   D&T   01:50.2  
U7B 10 104   George Taboda Watford H   01:51.8  
U7B 11 99   Evan Murray   Chiltern H   02:08.9  
               
400m Race B              
U9G 1 101   Eve O'Goan   Harrow   01:24.0  
U9G 2 363   Alexandra Paraskeva Watford H   01:30.2  
U9G 3 89   Scarlett Gamell Watford H   01:32.0  
U9G 4 94   Caitlin Gregory Chiltern H   01:32.9  
U9G 5 15   Millie Day   WSEH   01:33.6  
U9G 6 387   Antonia Jubb   St Albans   01:34.1  
U9G 7 44   Aisling Hargrove Watford H   01:35.7  
U9G 8 116   Maddie Cox   Watford H   01:37.2  
U9G 9 86   Tia Cooke   Harrow   01:38.2  
U9G 10 41   Maddie Hughes Chiltern H   01:38.9  
U9G 11 108   Anna Coombs Fawbertu Barnard   01:39.4  
U9G 12 392   Lucy Baxter   Chiltern   01:40.4  
U9G 13 22   Eleanor Crow   Harrow   01:43.6  
U9G 14 79   Samantha Huxham Watford H   01:44.7  
U9G 15 11   Kerris Fletcher Speed Demons   01:46.5  
U9G 16 72   Caitlin Hartley St Albans   01:48.1  
U9G 17 36   Gemma Nottage Coated Way   01:57.2  
U9G 18 71   Robyn Hartley Howwood   02:01.9  
U9G 19 30   Rosie Heaney WSEH   02:09.7  
               
400m Race C              
U9B 1 367   Nathan Kabel   Harrow   01:17.0  
U9B 2 121   Bailey Cameron Bealon   01:22.1  
U9B 3 75   Cailan Russell Orchard   01:23.2  
U9B 4 105   Thomas Whitefield Fawbertu Barnard   01:24.5  
U9B 5 354   Rory Clark   Speed Demons   01:25.2  
U9B 6 128   William Mayhew Chiltern   01:26.9  
U9B 7 33   Gearge Beasley Watford H   01:31.6  
U9B 8 20   Thomas Treloar Chiltern H   01:35.8  
U9B 9 399   Raphael Baker Chiltern H   01:37.0  
U9B 10 127   Ben Evans   Watford H   01:38.3  
U9B 11 19   Toby Berger   Trent Park   01:39.9  
U9B 12 47   Oliver Gandy   Chiltern H   01:40.6  
U9B 13 76   Taylor Bates   Orchard   01:52.9  
U9B 14 125   Harry Tredler   Watford H   01:53.0  
       
400m Race D              
U13B 1 347   Oscar Dale   Chiltern H   01:26.7  
U9B 2 136   Mark Harwood Watford H   01:32.4  
U9B 3 91   Seni Abubacarbu Watford H   01:33.2  
U9B 4 10   Zachart Riley   Watford H   01:33.9  
U9B 5 365   Aiden John   Little Chalfont   01:35.8  
U9B 6 42   Adam Rafferty Watford H   01:48.4  
U9B 7 65   Alpha Barry   Watford H   01:52.6  
U9B 8 16   Marcus Devenport Watford H   01:59.8  
               
600m Race A              
U11B 1 52   Matthew Crow Harrow   01:57.6  
U11B 2 368   Luke John   Little Chalfont   01:58.2  
U11B 3 393   Zach Rahaman Chiltern H   02:00.3  
U11B 4 70   Oliver Webb   Chiltern H   02:04.3  
U11G 5 97   Hollie McArdell WG&EL   02:05.4  
U11B 6 29   Thomas Hobbs Watford H   02:07.5  
U11B 7 12   Gabriel Baker Chiltern H   02:11.0  
U11G 8 103   Lily Gregory   Chiltern H   02:13.4  
U9B 9 121   Bailey Cameron Bealon   02:13.8  
U11B 10 102   Ciaran Kilbane Watford H   02:15.2  
U11B 11 90   Max Hale   Watford H   02:16.0  
U11G 12 14   Lucy Brissimitzakis Chiltern H   02:17.2  
U11B 13 106   Jack Taboda   Watford H   02:18.2  
U11G 14 100   Tia Preece   Watford H   02:21.3  
U11G 15 388 Amy Wells   Chiltern H   02:26.5  
U11G 16 370   Emily Knigh   Thurrock H   02:34.0  
U11B 17 110   Dexter Cotterell Unatt   03:02.2  
               
600m Race B              
U11G 1 371   Grace Ingles   Watford H   02:02.4  
U11G 2 382   Ellen Ray   Bracknell   02:03.5  
U11G 3 28   Lottie Rowlins Chiltern H   02:04.9  
U11G 4 377   Olivia Scarles Chiltern H   02:05.8  
U11G 5 383   Hannah Read   Bracknell   02:06.6  
U11G 6 120   Louann Lamy   Barner & D   02:16.4  
U11G 7 56   Kaitlyn Williams Watford H   02:18.1  
U11G 8 124   Olivia Cameron Chiltern H   02:19.1  
U11G 9 395   Daisy Baxter   Chiltern H   02:23.2  
U11G 10 111   Katherine Cox Watford H   02:28.2  
U11G 11 78   Jada Cooke   St Helens   02:38.5  
U13B 12 57   Joshua Oyebola Watford H   02:48.4  
               
600m Race C              
U11B 1 27   Angus Love   Amersham   02:01.0  
U11B 2 45   Robertn Treloar Chiltern H   02:01.4  
U11B 3 21   Samuel Beasley Watford H   02:01.8  
U11B 4 98   James Inkley   Henham Sch   02:04.7  
U11B 5 398   George Hynes Harrow   02:07.5  
U11B 6 355   Fraser Clark   Speed Demons   02:08.2  
U11B 7 400   Harvey Bell   Wycombe P   02:09.2  
U11B 8 139   Na'lmim Ogumnlade Harrow   02:10.2  
U11B 9 77   Mughilan Muralitharan Harrow   02:10.4  
U11B 10 73   Matthew Clifford Chiltern H   02:13.6  
U11B 11 115   TJ Scharschmidt Watford H   02:16.0  
U11B 12 80   Tyler Cook   Watford H   02:16.3  
U11B 13 31   Joe Day   The Beacon   02:16.6  
U11B 14 63   Lewis Clark   Watford H   02:19.0  
U11B 15 74   Colin Huxhan   Watford H   02:19.8  
U11B 16 129   Sean Kett Morais Watford H   02:20.1  
U11B 17 113   Guy Dury Cooper Unatt   02:36.6  
U11B 18 48   Miles Magnier Watford H   02:41.8  
               
800m Race A              
U13B 1 347   Oscar Dale   Chiltern H   02:40.9  
U13B 2 61   Harry Brandon Chiltern H   02:41.3  
U13B 3 81   Rupertt Empson Elan Geni   02:45.5  
U13G 4 84   Hannah Trotman Watford H   02:46.2  
U13B 5 8   Thomas Minns Watford H   02:51.0  
U13G 6 352   Morgan Hansom WSEH   02:54.3  
U13B 7 386   Edward McArdle Trent Park   02:56.4  
U13B 8 137   Ilyas Ahmen   Chiltern H   03:06.9  
U11G 9 371   Grace Ingles   Watford H   03:07.4  
U13G 10 7   Sophie ashby Watford H   03:09.3  
U13G 11 88   Amelie Royle` Watford H   03:42.1  
               
800m Race B              
U15B 1 58   Johann Sanseau Watford H   02:28.2  
U13B 2 378   Ethan Kidd   Chiltern H   02:34.7  
U13G 3 343   Katie Jones   Wycombe P   02:36.7  
U13B 4 342   Redford Denson Chiltern H   02:43.9  
U13B 5 57   Joshue Oyebola Watford H   02:45.2  
U13B 6 358   Haydn Williams Watford H   02:45.6  
U15G 7 379   Molly Jarvis   Watford H   02:49.1  
U13B 8 396   Finn Bell   Wycombe P   02:54.1  
U13G 9 357   Natasha Hayman Luton   02:56.9  
U13B 10 25   Cameron Clark Watford H   02:59.3  
U13G 11 376   Emily Haimes Trent Park   03:04.6  
               
Long Jump                                                                   
U7B   55   Tobias Coe   Chelmsford   1.99  
U9B   399   Raphael Baker Chiltern H   2.40  
U11B   341   Oakley Denson Chiltern H   2.26  
U9B   20   Thomas Treloar Chiltern H   2.07  
U9B   354   Rory Clark   Speed Demons   2.58  
U9B   65   Alpha Barry   Watford H   1.85  
U9B   33   Gearge Beasley Watford H   2.45  
U7B   34   James Beasley Watford H   1.90  
U9B   47   Oliver Gandy   Chiltern H   2.84  
U7B   107   Stanley Tookey Kingsway   1.55  
U9B   75   Cailan Russell Orchard   2.99  
U9B   76   Taylor Bates   Orchard   2.60  
U9B   16   Marcus Devenport Watford H   1.63  
U9B   66   Alex Dagenails Mandeville   2.04  
U9B   19   Toby Berger   Trent Park   1.81  
U7B   133   Victor Culverwell Cassiobury I   1.06  
U7B   67   Lucas Hartley HowWood   1.80  
U9B   136   Mark Harwood Watford H   1.11  
U7B   104   George Taboda Watford H   1.28  
U9B   128   William Mayhew Chiltern   2.50  
U9B   121   Bailey Cameron Bealon   1.98  
U9B   91   Seni Abubacarbu Watford H   2.24  
               
U9G   53   Dion Joseph   Watford H   1.99  
U9G   116   Maddie Cox   Watford H   1.94  
U9G   44   Aisling Hargrove Watford H   2.35  
U9G   30   Rosie Heaney WSEH   1.62  
U9G   387   Antonia Jubb   St Albans   2.60  
U9G   72   Caitlin Hartley St Albans   2.17  
U9G   71   Robyn Hartley Howwood   1.52  
U9G   41   Maddie Hughes Chiltern H   1.84  
U9G   94   Caitlin Gregory Chiltern H   2.55  
U9G   11   Kerris Fletcher Speed Demons   2.54  
U9G   101   Eve O'Goan   Harrow   2.75  
U9G   126   Eleanor Mayher Chiltern   2.36  
U9G   36   Gemma Nottage Coated Way   1.82  
U9G   86   Tia Cooke   Harrow   1.91  
U9G   22   Eleanor Crow   Harrow   1.79  
U7G   394   Kate Hopper   D&T   1.86  
U9G   15   Millie Day   WSEH   2.10  
U7G   96   Lesedi Nkoane Chiltern H   1.57  
U9G   363   Alexandra Paraskeva Watford H   2.62  
U9G   392   Lucy Baxter   Chiltern H   2.06  
U9G   89   Scarlett Gamell Watford H   2.72  
U9G   79   Samantha Huxham Watford H   1.35  
U7G   112   Alexandra Braniff Watford H   1.80  
           
           
U11B   12   Gabriel Baker Chiltern H   2.88  
U11B   102   Ciaran Kilbane Watford H   3.13  
U11B   80   Tyler Cook   Watford H   2.40  
U13B   386   Edward McArdle Trent Park   3.35  
U13B   25   Cameron Clark Watford H   3.19  
U11B   21   Samuel Beasley Watford H   3.04  
U11B   52   Matthew Crow Harrow   3.37  
U11B   119   Christian Okek Watford H   3.45  
U11B   63   Lewis Clark   Watford H   2.36  
U11B   368   Luke John   Little Chalfont   3.60  
U11B   375   Matthew Nunn Speed Demons   2.82  
U11B   359   Adam McDougall Wycombe P   3.24  
U13B   385   Scott Beckwith Trent Park   3.38  
U13B   5   Edward Hopper D&T   3.82  
U13B   8   Thomas Minns Watford H   3.26  
U11B   23   James Minns   Watford H   3.03  
U11B   77   Mughilan Muralitharan Harrow   2.83  
U11B   29   Thomas Hobbs Watford H   2.54  
U13B   24   Sam Hargrove Watford H   3.80  
U13B   358   Haydn Williams Watford H   3.79  
U13B   356   Ralph Williams Watford H   3.74  
U13B   373   Timothy Nunn Speed Demons   3.07  
U15B   58   Johann Sanseau Watford H   4.00  
U11B   110   Dexter Cotterell Unatt   2.36  
U11B   13   Nathan Fletcher Speed Demons   2.96  
U11B   31   Joe Day   The Beacon   2.76  
U11B   123   Ewan Mayhew Chiltern H   2.56  
U11B   27   Angus Love   Amersham   3.23  
U11B   393   Zach Rahaman Chiltern H   2.99  
U13B   61   Harry Brandon Chiltern H   3.85  
U13B   378   Ethan Kidd   Chiltern H   4.21  
U13B   26   Thomas Love   Amersham   3.26  
U13B   342   Redford Denson Chiltern H   3.50  
U13B   361   Huey Chadwick Chiltern H   4.59  
U11B   139   Na'lmim Ogumnlade Harrow   3.15  
U11B   129   Sean Kett Morais Watford H   3.46  
U11B   43   Oliver Winter   Harrow   2.80  
U11B   40   Joe Gentleman Watford H   2.71  
U11B   134   Adam Jamil   Bushey Manor   1.78  
U13B   83   Riordan O'Goan Harrow   3.88  
U13B   137   Ilyas Ahmen   Chiltern H   2.51  
           
U11G   138   Safah Ahmed   Chiltern H   2.24  
U11G   389   Ella Wigul   WG&EL   3.77  
U11G   68   Marli Jessop   Watford H   3.64  
U11G   345   Tia Stonehouse D&T   3.47  
U11G   377   Olivia Scarles Chiltern H   3.33  
U11G   122   Abbie Poole   Watford H   3.22  
U11G   2   Hatty Bell   Wycombe P   3.18  
U11G   120   Louann Lamy   Barner & D   3.18  
U11G   28   Lottie Rowlins Chiltern H   3.15  
U11G   93   Tara Omo   Watford H   3.09  
U11G   369   Millie Lowrie   Wycombe P   2.98  
U11G   383   Hannah Read   Bracknell   2.94  
U11G   100   Tia Preece   Watford H   2.88  
U11G   37   Millie Hughes   Chiltern H   2.86  
U11G   87   Minka Peasey Unatt   2.81  
U11G   132   Sian Bidder   Watford H   2.80  
U11G   85   Scarlett Royle Watford H   2.80  
U11G   382   Ellen Ray   Bracknell   2.76  
U11G   391   Laiba Ahmed   St Hildas   2.74  
U11G   370   Emily Knigh   Thurrock H   2.70  
U11G   17   Abigail Fountain Chiltern H   2.60  
U11G   388   Amy Wells   Chiltern H   2.54  
U11G   51   Charlie Colling Watford H   2.53  
U11G   54   Charlotte Masters Watford H   2.50  
U11G   103   Lily Gregory   Chiltern H   2.49  
U11G   95   Maise Young   Chiltern H   1.96  
U11G   49   Esme Magnier Watford H   1.92  
U11G   109   Anita Aliubaker St Margarets   1.85  
U11G   39   Olivia Diffey   Watford H   1.83  
U11G   92   Ella Whitman   Unatt   1.76  
U11G   64   Ella Dagenais Mandeville   1.35  
       
U13G   344   Orla Brennan   WSEH   3.76  
U13G   62   Abigail Coe   WG&EL   3.57  
U13G   84   Hannah Trotman Watford H   3.52  
U13G   366   Olivia Lowrie   Wycombe P   3.51  
U13G   357   Natasha Hayman Luton   3.09  
U13G   352   Morgan Hansom WSEH   3.06  
U13G   88   Amelie Royle` Watford H   3.03  
U13G   360   Jessica Percival Watford H   2.96  
U13G   7   Sophie ashby Watford H   2.79  
U13G   6   Annabel Beasley Watford H   2.75  
               
Cricket Ball                                                                
U11B   70   Oliver Webb   Chiltern H   42.95  
U11B   135   Danny Holton   St Meryl's   30.27  
U11B   74   Colin Huxhan   Watford H   27.80  
U11B   18   Tim Jones   Watford H   27.80  
U11B   73   Matthew Clifford Chiltern H   26.10  
U11B   32   James Rafferty Watford H   25.16  
U11B   48   Miles Magnier Watford H   24.20  
u11B   13   Nathan Fletcher Speed Demons   22.90  
U11B   23   James Minns   Watford H   22.60  
U11B   43   Oliver Winter   Harrow   22.60  
U11B   359   Adam McDougall Wycombe P   21.10  
U11B   381   Daniel Cannon Watford H   20.67  
U11B   113   Guy Dury Cooper Unatt   19.20  
U11B   87   Minka Peasey Unatt   16.46  
       
U11G   371   Grace Ingles   Watford H   22.50  
U11G   28   Lottie Rowlins Chiltern H   19.59  
U11G   120   Louann Lamy   Barner & D   17.67  
U11G   85   Scarlett Royle Watford H   17.60  
U11G   49   Esme Magnier Watford H   17.21  
U11G   383   Hannah Read   Bracknell   13.90  
U11G   382   Ellen Ray   Bracknell   13.04  
U11G   111   Katherine Cox Watford H   11.73  
U11G   124   Olivia Cameron Chiltern H   11.40  
U11G   51   Charlie Colling Watford H   10.70  
U11G   92   Ella Whitman   Unatt   10.52  
U11G   39   Olivia Diffey   Watford H   10.40  
               
Shot              
U13B   361   Huey Chadwick Chiltern H   9.07  
U13B   384   Matthew Cannon Watford H   6.44  
U13B   24   Sam Hargrove Watford H   5.85  
U13B   374   Daniel Knight   Thurrock H   5.07  
U13B   353   Andrew Prior   SNH   4.91  
U13B   386   Edward McArdle Trent Park   4.51  
       
U13G   364   Sophie Paraskeva Watford H   6.46  
U13G   397   Georgia Keys WSEH   5.93    
U13G   6   Annabel Beasley Watford H   4.55  
         
U15G   379   Molly Jarvis   Watford H   6.09  
               
       
         
No of competitors 200      
       
RESULTS WATFORD OPEN MINORS MEETING    
Next Minors Meetings  September      
       
Please E-Mail info@watfordharriers.org.uk for any corrections or phone (01923) 235279    
       
Please let us know of any misspellings or changes as there were a few anomolies we could not resolve.