WATFORD OPEN GRADED MEETING 23rd March 2005 - RESULTS

Track Events - 100m /200m /400m/ 800m /1500m / 3000m
No Field Events  

Results available 25/03/05
Conditions Good. Little wind
Pos	No	Name			Club		Age G	Performance	
100m Race A	+0.0 m/s 	 					
1	23	D Leggett		Watford		SW	13.50
2	29	K Clarke		Ryston		SW	13.58
3	40	N Delahunty		Oxford City	U15G	14.06
4	28	G Clarke		Ryston		W40	14.13
5	33	M Plummer		Unatt		SW	14.19
6	20	M Barhey		Herts P		SW	15.71 	 	 		 		 	 
100m Race B	+0.0 m/s  						
1	24	J Kenny			Harrow		SM	11.80
2	25	R Dowman		Harrow		U15B	12.69
3	35	J Denton		SBH		SM	12.77
4	36	V Manek			Harrow		U15B	12.94
5	21	M Maisey		Herts P		M50	13.28
6	7	C Smith			Unatt		U15M	13.90 	 	 		 		 	 
100m Race C	+0.3 m/s  						
1	14	C Baker			Brunel		SM	12.14
1	32	T Augier		SBH		U15B	12.16
1	38	D Campbell		Belgrave	JM	12.18
4	30	J Clifton		Harrow		U17M	12.25
5	18	C Daniels		Unatt		SM	12.50
6	31	R S Allen		Harrow		M40	12.58 	 	 		 		 	 
100m Race D	+0.3 m/s  	
1	39	H Winthrop		Track Team	JM	11.56
2	15	K Gold			Brunel		SM	11.58
3	26	R Carr			Harrow		SM	11.75
4	36	V Manek			Harrow		U15B	11.98 	 	 		 		 	 
100m Race E	+0.3 m/s 						
1	13	R Stedd			Brunel		SM	11.56
2	27	D Dowman		Harrow		U17M	11.58
3	37	L Rouault		Harrow		U15B	11.60
4	16	M Dyer			Reading		SM	11.75
5	17	J 			SBH		 	  	 	 		 		 	 
200m Race A	+0.0 m/s	 					
1	29	K Clarke		Ryston		SW	27.98
2	21	M Maisey		Herts P		M50	28.08
3	40	N Delahunty		Oxford City	U15G	29.00
4	28	G Clarke		Ryston		W40	29.31
5	8	F Socas			N&B		SW	30.54
 	7	C Smith			Unatt			DNS		 		 	  	 	 		 		 	 
200m RaceB	+0.4 m/s	 					
1	4	M Webster		SBH		U15B	24.35
2	18	C Daniels		Unatt		SM	25.52
3	31	R S Allen		Harrow		M40	25.71
4	36	V Manek			Harrow		U15B	26.41
5	5	R Jenkin		Hillingdon	M45	27.90 	 	 		 		 	 
200m Race C	 +0.0 m/s	 					
1	39	H Winthrop		Track Team	JM	23.18
2	37	L Rouault		Harrow		U15B	23.40
3	24	J Kenny			Harrow		SM	24.37
4	30	J Clifton		Harrow		U17M	25.78 	 	 		 		 	 
400m Race A	 	 					
1	22	D Wardle		VAC		M55	1:01.11
2	8	F Socas			N&B		SW	1:05.61
3	101	E Queally		Unatt		SW	1:07.68
4	3	L Abel			Harlow		SW	1:07.97 	 	 		 		 	 
400m Race B	 	 					
1	14	C Baker			Brunel		SM	53.70
2	12	L Grocott		Harwich		U17M	56.27
3	181	A Marcinowicz		Watford		SM	58.65
4	5	R Jenkin		Hillingdon	M45	59.12 	 	 		 		 	 
400m Race C	 	 					
1	16	M Dyer			Reading		SM	51.20
2	11	B Speed			WATFORD		JM	51.60
3	9	M S Cohen		SBH		JM	51.80
4	13	R Stedd			Brunel		SM	52.40
5	10	T O'Brien		SBH		U17M	56.10 	 	 		 		 	 
800m Race A	 	 					
1	177	C Smith			Hunts		U13B	2:29.6
2	103	L Simpson		SBH		SM	2:29.8
3	174	H Barsby		Harrow		U17W	2:31.7
4	176	T Fearnley		E&H		U13B	2:31.9
5	160	M Bovingdon		SBH		U17W	2:32.2
6	104	Sian Harrison		Mansfield	U15G	2:33.6
7	109	S Still			Luton		U13B	2:39.2
8	161	J Harris		Invicta		U13G	2:56.1
9	165	R Wadey			C&T		U13B	3:00.2
10	166	C Wadey			C&T		U13B	3:00.8 	 	 		 		 	 
800m Race B	 	 					
1	86	M Sullivan		SBH		U17W	2:08.6
2	171	D Tarrant		Harrow		JM	2:11.5
3	188	J Skinner		Daventry	U17M	2:12.0
4	100	L Nicholas		E S&M		U15B	2:16.2
5	163	L Brown			C&T		JM	2:18.2
6	164	J Thake			Uni  E. Anglia	SW	2:18.7
7	187	S Garbett		Daventry	U17M	2:22.7
8	168	S Wadey			C&T		M40	2:23.1
9	105	Siobhan Harrison	Mansfield H	U13G	2:28.7 	 	 		 		 	 
800m Race C	 						
1	170	R Ridley		Team Kennet	JM	2:03.31
2	108	R Sparrow		SBH		JM	2:03.71
3	173	B Hellmers		Newham& Essex	JM	2:03.88
4	6	M Oldham		Southend	SM	2:04.11
5	167	D Moses			Orion Harriers	JM	2:05.27
6	92	G Jones			TVH		SM	2:06.21
7	169	J Moorcroft		Team Kennet	U17M	2:07.35
8	180	S Brill			St Albans	JM	2:07.92
9	102	S Bond			Reading		M45	2:09.77 	 	 		 		 	 
1500m Race A	 	 					
1	199	J King			London Heath	W35	4:44.20
2	97	J Elgy			St Albans Sch	U15B	4:47.47
3	181	A Marcinowicz		Watford		SM	4:51.99
4	185	G Brown			Harrow		U13B	4:54.46
5	172	K Deal			SBH		U15G	4:54.51
6	88	T Rule			Unatt		SM	5:11.00
7	162	L Samarasinghe		Invicta E Kent	U13G	5:31.97
8	184	R Brown			Harrow		U13G	6:00.45
9	98	J Williams		Orion Harriers	W40	6:01.34 	 	 		 		 	 
1500m Race B	 	 					
1	106	R Gamble		Barnet		SM	4:10.86
2	89	M Grant			SBH		JM	4:13.85
3	91	S Newman		SBH		JM	4:16.16
4	90	M Stetchbury		SBH		JM	4:17.58
5	107	A Carter		Harrow		U17M	4:32.20
6	178	M Smith			Hunts AC	U15B	4:46.13
7	183	R Horlock		E&H		U17M	4:53.53
8	175	L Yates			SBH		U17W	5:02.54 	 	 		 		 	 
3000m Race A	 	 					
1	182	D Bellinger		Oxford City	SM	8:49.97
2	93	G Suffling		Luton		SM	8:51.47
3	189	G Wilcox		MKAC		JM	9:04.39
4	191	T Comerford		MKAC		JM	9:27.48
5	92	G Jones			TVH		SM	9:30.16
6	190	R Threfall		MKAC		JM	9:34.66
7	197	S Bradley		MKAC		JM	9:38.37
8	186	R Mann			Hillingdon	U15M	9:38.81
9	96	F Downs			Chiltern	JM	9:47.04
10	194	J Rooney		MKAC		U17M	9:49.15
11	193	S Winters		MKAC		U15M	9:51.07
12	95	H Scott			Thrift Green Tr	JW	10:11.15
13	1	E Crowley		Oxford Univ	SW	10:12.89
14	198	S Ellison		MKAC		JM	10:15.23
15	99	A Beverly		Oxford Univ.	SW	10:16.92
16	87	R Starr			Sutton In Ash	SM	10:19.27
17	192	J Comerford		MKAC		U17M	10:37.59
18	195	L Smith			MKAC		U17M	10:57.98
19	196	C Gaspar		MKAC		U17W	10:59.57
No of competitors 100
Next Open Meeting is on Sunday 3 April 2005 with all events
All field events are pre-entry only.
Next Mid Week Meeting is on Wednesday 6th April 2005

Track Events 100m/200m/400m/800m/1500m/3000m

Field events Shot/Long Jump		
Queries	
   phone	01727 864222
or e-mail	kejode@supanet.com
AND THAT’ IT FOR THIS MEETING.