Watford Open Graded Meeting 28th July 2010
Provisional Results without field.
Please give feed back as we do make mistakes with the numbers
Warm blustery wind
Track Events   400m/1500m/3000m plus BMC
Field Events   - Javelin/High Jump
The BMC results are no longer displayed on this site
but can be viewed on the BMC website www.britishmilersclub.com
First Race in each event is the 'slowest'
Pos No Name Affiliation Age Group Time
400m Race 1 19:03
1 28 J NcDermott Hillingdon U15M 01:05.70
2 427 R Bentley Watford H U20W 01:06.19
3 61 E Boast Bedford & C U20W 01:06.31
4 98 V Ashley MMK U15W 01:07.89
5 139 A Putko Watford H SW 01:08.51
6 53 D Newman Garden City Runners M50 01:08.71
7 140 D Wright WGEL U17W 01:10.33
8 156 H Johal Watford H SW 01:12.37
400m Race 2 19:06
1 100 K Brown Watford H U15M 01:00.63
2 97 S Fuhr WGEL U17W 01:02.44
3 125 M Mardle SNH U15M 01:02.89
4 60 C Stokes Crawley SW 01:03.84
5 102 L Herrington Reading U15W 01:04.18
6 151 L Crawford VoA U15W 01:04.19
7 48 M Burling MMK M50 01:05.70
8 7 J Saunders-Mullins SNH W55 01:05.89
400m Race 3 19:09
1 169 D Orfield Tonbridge SM 58.74
2 11 R Marino Walton/Sheffield U20W 01:00.68
3 20 N Gigson Peterborough SW 01:01.30
4 17 C Dailly Chelmsford U15W 01:01.54
5 170 U T Kumar Watford H SM 01:01.57
6 120 L Longhurst Chelmsford SW 01:03.30
7 160 H Field South London H U20W 01:03.55
8 55 H Pearce Reading SW 01:04.55
400m Race 4 19:12
1 14 E Jenkingson Southampton U15W 57.84
2 29 M Rainsborough G&G U15W 58.33
3 149 G Bayham WSEH U15M 58.49
4 107 L Robinson WSEH U15M 59.41
5 106 M Jackman Walton U15M 59.55
6 44 E Nielson Barnet & D U15M 59.88
7 22 K James MMK U17W 01:00.12
8 59 T Cyrns ESM SW 01:00.70
400m Race 5 19:14
1 112 J Tang St Albans U17M 56.58
2 78 I Licietis MMK M50 56.88
3 99 E Blake Barnet & D SM 57.36
4 94 M Cameron ESM U17M 57.38
5 108 R Sutherland Wycombe P U15M 58.27
6 124 S Billington Luton U15W 58.72
7 31 L Spray Bedford & C SW 59.15
8 6 P Hall E&H SM 59.15
400m Race 6 19:17
1 9 J-L Bernard Kingston & Poly SM 52.13
2 8 O Churton Cambridge Uni SM 53.98
3 57 L Dee Herts P U15M 54.38
4 16 W Ridgway SNH U15M 56.32
5 1 E Paton E&E SW 56.97
6 24 J Griffiths Chelmsford U15M 57.41
7 64 R Webster Oxford C M45 58.14
8 36 M Knapp Southampton U15M 58.24
400m Race 7 19:20
1 96 M Bigg SBH SM 52.38
2 54 T Phillps WGEL SM 52.81
3 63 R Kinnersley Reading SM 53.56
4 155 S Hobbs Hillingdon U17M 54.28
5 76 M Mohamed L Heathside U20M 54.44
6 115 R Trefall MMK SM 54.60
7 105 A Curran Herts P U15M 54.78
400m Race 8 19:23
1 182 J Rendell D&T U17M 52.50
2 135 `T Bown WGEL U17M 52.69
3 41 T Meakin Owl SM 52.92
4 82 D Yaxley WGEL U20M 53.85
5 77 L McNabola Luton SM 54.24
6 46 T Pye Barnet & D U20M 54.47
7 58 E I Ebong Reading SM 55.50
400m Race 9 19:26
1 4 J Bransberg SkyrAC U17M 50.43
2 73 C Roberts Cambrdge Uni SM 50.88
3 70 A Smith MMK U20M 51.01
4 104 B Waterman ESM U17M 51.09
5 19 C Lynch Ireland SM 51.93
6 52 L Thompson Barnet & D U20M 52.36
7 3 L Thompson Thurrock H U17M 53.23
400m Race 10 19:30
1 10 M Quine City of Sheffield SM 47.94
2 49 M Baker M&M SM 49.02
3 12 B Ryan Loughboro Uni Sm 49.20
4 40 R Fox BMH SM 49.58
5 23 A Pitt City of Norwich U15M 50.94
6 71 P Essink Radley U20M 51.60
1500m Race 1 20:25
1 187 C Dearman Watford H U15W 05:18.36
2 143 H Riches WSEH U15W 05:19.89
3 370 S Smithson FVS M40 05:25.51
4 137 A Mcardell WGEL U13W 05:29.72
5 373 J Hughes Chiltern H U13M 05:32.66
6 162 G Kelling Banbury H U13M 05:33.45
7 289 A Zivanovic WSEH U13W 05:36.10
8 295 K Goddard R&N U13W 05:37.58
9 261 R Padwick Chiltern H U13W 05:49.72
10 408 N Cullis Harrow U13M 05:52.05
11 26 S Botham MMk U13W 05:52.54
12 27 M Frankland MMK U13W 05:59.45
13 251 M Bailey Harrow U13W 06:06.37
14 385 M Slade Chiltern H U15W 06:12.60
15 371 M Cheadle FVS SM 06:13.65
16 407 J Cullis Harrow U13M 06:14.14
1500m Race 2 20:33
1 72 C Keane Watford H U15M 04:59.94
2 419 E Milbourn WSEH U15W 05:12.13
3 25 A Botham MMK U15W 05:12.25
4 296 N Goddard Rugby & N U13W 05:12.82
5 314 L Parker C&C U13W 05:13.54
6 279 H Morton Chiltern H SW 05:14.88
7 399 S Thompson FVS SM 05:15.30
8 245 G Bingham Chiltern H U13W 05:16.40
9 43 J Swain Chelmsford U15W 05:16.53
10 327 L Holbrook Hillingdon U13M 05:17.02
11 386 S Mayfield Fairlands V S M40 05:19.08
12 205 I O'Brien St Marys Richmond M45 05:20.30
13 209 I Moss WGEL U15W 05:23.25
14 260 J Rowlands Harrow U15M 05:26.93
15 51 A Pettitt C&C U13W 05:28.29
1500m Race 3 20:41
1 306 P Caster Barnet & D SM 05:01.97
2 222 J Fallon WSEH U15W 05:04.77
3 305 B Caner SBH U15W 05:05.72
4 402 D Szajna London H U17M 05:06.18
5 403 Y Harili E&H U13M 05:06.24
6 193 C Murphy C&C U13W 05:06.28
7 381 F Roberts D&T SW 05:06.74
8 382 L Brown D&T U17W 05:06.94
9 401 M Wademichael London H U17M 05:07.72
10 237 F Yull MMK U15W 05:08.01
11 180 B Haynes NEB U13M 05:10.16
12 114 L Hacking MMK SW 05:12.43
13 421 O Hurcum Harrow U13M 05:15.93
14 278 H Wardley Chiltern H U15W 05:23.88
15 247 H Wardley Chiltern H U15W 05:27.85
16 389 T Sugawara Harrow U13M 05:27.98
1500m Race 4 20:49
1 164 L Kelling Banbury H U15M 05:02.37
2 45 M Smith Chelmsford U13W 05:02.60
3 221 G Bourne WSEH U13M 05:02.71
4 67 O Seamark MMK U13M 05:03.31
5 203 Y Ryder Team Kennet U13W 05:03.58
6 197 G Bradford Team Kennet U13W 05:05.08
7 262 S Street WSEH U15W 05:06.89
8 202 B Wardle Mansfield H U15M 05:09.54
9 133 C Hall St Marys Richmond U17W 05:10.11
10 317 H Arnall R&N U13M 05:10.19
11 142 R Riches WSEH U15W 05:10.78
12 39 J Judd Chelmsford U13W 05:13.80
13 326 B Pattison Orion H U13M 05:15.21
14 288 C Matthams E&H U17W 05:19.14
15 355 T McDermott Harrow U13M 05:32.63
1500m Race 5 20:56
1 285 C Arboine-Cheep Orion H U15B 04:53.06
2 304 T Abraham Leicester Cor. U17W 04:53.31
3 148 S Payne Bracknell U15M 04:53.96
4 173 L Licietis Winchester SW 04:54.28
5 360 F Ashworth Kettering H U15W 04:55.70
6 287 J Collier Harrow U17M 04:55.88
7 340 L Whitehead Herts P SW 04:57.15
8 50 D Pettitt C&C M45 04:57.57
9 329 A Hislop AFD M45 04:57.79
10 163 R Kelling Banbury H W45 04:58.46
11 256 J Cochrane Chiltern H U15M 05:01.46
12 79 R McCawley Camberley & D U13M 05:03.24
13 30 V Cronon Southampton SW 05:07.57
14 244 S Balfolier Chiltern H U15M 05:08.24
15 136 W Perkin Chiltern H U13M 05:11.17
16 200 C Baxter Mansfield H U15W 05:12.62
1500m Race 6 21:03
1 348 B Silverstone Orion H U17M 04:43.81
2 186 B Brunswick Dorking & M V U15M 04:43.98
3 111 t Wapshave WPH U15M 04:45.05
4 147 K McMorran Bungay Black Dog U15M 04:46.08
5 181 R Russell Dorking & M V SM 04:46.32
6 215 N Bredin Basildon SW 04:48.42
7 315 G Russell Wycombe P U17W 04:49.86
8 253 A Hampson NVH U13M 04:50.58
9 145 J White Bungay black dog M45 04:51.67
10 263 L Chapman AFD U15W 04:53.19
11 152 R Killip St Marys Richmond U15W 04:55.70
12 86 N Taylor Tonbridge U17W 04:58.25
13 122 J Leggett MMK U17W 04:59.94
14 269 A Madry VoA U17W 05:04.35
15 123 S Cliffe MMK U15W 05:11.30
16 146 M Sladden Bungay Black Dog U17M 05:19.50
1500m Race 7 21:10
1 310 C Miles SBH SW 04:45.86
2 189 E Damant Loughboro Uni SW 04:46.62
3 388 M Sliwinski Wycombe P U17M 04:47.45
4 290 M Smith Leicester Cor. U15W 04:47.45
5 354 C Kerr MMK U13M 04:48.57
6 134 N Hall Vets M45 04:48.97
7 217 K Steed Benfleet M50 04:49.15
8 357 L Smith Kettering H U17M 04:51.12
9 356 J Hope Kettering H U13M 04:52.12
10 321 RPringle Cambridge Uni SW 04:52.53
11 330 L Farrar St Albans U17W 04:52.84
12 121 V Moritz Worcester U17W 04:52.89
13 294 M Garner St Marys Richmond U20W 04:54.06
14 377 J Bradford Leicester Cor. SW 04:56.00
1500m Race 8 21:17
1 224 G Heslop Ashford M45 04:32.14
2 195 R Weaver WSEH M35 04:33.57
3 185 J Court AFD U17M 04:34.79
4 167 C Haywood Leicester Cor. U15M 04:38.83
5 322 C Noble Cambridge Uni SW 04:38.98
6 220 R Bourne TAC U15W 04:40.21
7 75 A Fowlie Worthing U20W 04:41.28
8 312 D Brumby MMK SM 04:41.90
9 5 N Fleming Thurrock H U15M 04:43.47
10 196 S Elliott Leicester Cor. U13M 04:44.10
11 198 S Johnson Mansfield H U15M 04:44.71
12 374 J Davies Chiltern H U15M 04:45.93
13 239 F Vincent Leicester Cor. U17W 04:47.48
14 226 N Lenane AFD SW 04:47.49
15 174 G O'Leary South London H U20W 04:47.70
16 92 J Clifford SBH U15M 04:55.33
1500m Race 9 21:24
1 252 B Hampson NVH U17M 04:30.90
2 207 A Kidd Tonbridge U15M 04:32.13
3 103 S Shindler-Glass ESM U15M 04:32.26
4 394 B Bradley AFD U17M 04:33.30
5 390 B Kelsey SBH U15M 04:33.95
6 412 R O'Connor St Albans U15M 04:34.22
7 311 K Jack Stanground College U17M 04:34.48
8 406 T Verbena Watford H U15M 04:36.24
9 286 G Hoy Orion H U15M 04:36.25
10 161 L Kipling St Marys Richmond W35 04:36.30
11 418 O Hurcum Harrow U15M 04:41.73
12 283 P Rowan WGEL U15M 04:42.02
13 158 T Daborn St Marys Richmond U17M 04:42.75
14 183 H Munn Kettering SW 04:45.73
15 74 B Shuille Worthing U20W 04:46.21
1500m Race 10 21:30
1 223 S Jackson FVS SM 04:28.70
2 240 R Fitzgibbon Phoenix U15M 04:29.88
3 414 J Finn Croydon H M35 04:30.24
4 66 M Arnold AFD U15M 04:30.90
5 176 E Erskine-Thomas Dorking & M V U20M 04:31.40
6 230 J Waterman Herts P U20M 04:32.74
7 417 E Grant Hillingdon SW 04:33.03
8 233 R Haynes AFD U17W 04:33.50
9 81 I Lake City of Norwich U20W 04:34.15
10 13 C Waltham Chelmsford U15M 04:34.88
11 337 J Haasz Croydon H U15M 04:35.14
12 177 J Finnigan St Marys Richmond U15M 04:36.03
13 95 S McGonigle ESM U15M 04:38.37
14 184 J Finlay MMK U15W 04:38.83
15 274 N Kipps Orion H SW 04:39.12
16 204 L Lattimore Harrow U20W 04:46.98
1500m Race 11 21:37
1 218 J Dry WSEH U17M 04:22.37
2 319 S Hurdy Chelmsford U17M 04:23.34
3 178 J Singh St Marys Richmond SM 04:24.51
4 343 S Franklin Corby U20M 04:25.36
5 238 S Connor SBH U20W 04:25.96
6 393 D Cross Thurrock H U17M 04:27.76
7 383 T Darrien Unnat SM 04:27.82
8 361 J Howe London H SM 04:28.19
9 254 C Reid NVH U17M 04:28.81
10 90 S Riches Chelmsford U15W 04:30.56
11 258 I Lee Winchester SW 04:36.49
12 363 H Walker D&T U20W 04:37.21
13 216 G Brown WSEH U17M 04:38.30
14 301 R Deegan Sale H SW 04:38.74
15 280 S Crumly Newbury SW 04:46.80
16 259 G Bell SBH U17W 04:48.92
1500m Race 12 21:43
1 376 S Shuttleworth Lincoln Wellington U17M 04:19.25
2 309 H Dunderdale Lincoln Wellington U15M 04:19.34
3 404 T Christopher Unatt SM 04:21.73
4 101 A Allen-Jones ESM U17M 04:24.09
5 334 C Allison Nene Valley H U15M 04:24.96
6 56 P Watkeys BMH SM 04:25.71
7 159 E O'Brien St Marys Richmond U17M 04:26.85
8 293 O Garner St Marys Richmond U17M 04:26.92
9 235 S Fowler BMH SM 04:27.71
10 333 J Jackson E&H U20M 04:28.37
11 291 D Lamb Basildon U17M 04:33.68
12 35 L Jones Tamwoth U15M 04:36.68
13 228 B Proctor B&B SW 04:42.79
1500m Race 13 21:50
1 219 T Heslop Cambridge Uni SM 04:11.27
2 344 S Goodall Corby U20M 04:14.59
3 396 J Philp WSEH U20M 04:14.78
4 332 M Christoforou E&H U20M 04:15.14
5 397 A Atkins MMK SM 04:17.89
6 249 L Reynolds WSEH SM 04:18.84
7 248 K Wooton Bedford & C SW 04:18.97
8 416 M Briggs Benfleet SM 04:19.14
9 398 C Von Eitzen Radley U15M 04:20.02
10 345 T Branco Serpentine SM 04:20.47
11 229 G Proctor B&B U17M 04:21.19
12 284 S Benge WGEL U17M 04:23.10
13 85 S Greeves City of Norwich U15M 04:23.71
14 68 C De'Ath Tonbridge U15M 04:23.82
15 131 A Villard St Marys Richmond U20M 04:27.17
16 335 A Wimbledon Bracknell U17M 04:29.90
1500m Race 14 21:56
1 316 N Wood Dartford H U20M 04:10.25
2 324 D Thompson Hillingdon SM 04:11.01
3 375 B Cross Lincoln Wellington SM 04:11.02
4 320 M Harrison Bedford & C U17M 04:13.15
5 282 H Mitchell Bracknell U20M 04:13.91
6 281 D Fry BMH SM 04:14.16
7 154 A Cloona Herts P U17M 04:14.28
8 206 S Molloy Tonbridge U15M 04:14.34
9 379 J Spering Lincoln Wellington U20M 04:15.14
10 318 J Williams Chelmsford SM 04:16.13
11 307 A Horton Barnet & D SM 04:17.34
12 231 S Hudson Invicta E K U17M 04:17.35
13 325 C Tarplee Loughboro Uni SW 04:18.10
14 138 R Burling MMK U17M 04:22.09
15 268 T Atkins VoA U17M 04:23.10
1500m Race 15 22:02
1 34 K Knapp Winchester U20M 04:06.59
2 212 Z Curran WSEH U17M 04:07.30
3 130 R McTaggart Bournemouth SM 04:08.55
4 358 C Todd WSEH U17M 04:08.97
5 425 J Laybourn Highgate H SM 04:10.07
6 234 A Donno Brighton & H SM 04:10.72
7 243 J Stroud Orion H SM 04:11.79
8 372 T Mead Luton U20M 04:12.07
9 126 C Mugan BAC U20M 04:12.26
10 83 J Gregory Reading U20M 04:12.40
11 127 R Felton Bournemouth U20M 04:13.67
12 298 G Webb Basildon U20M 04:14.23
13 190 J Gill NEB U20M 04:15.49
14 299 J Fitsall Basildon U17M 04:16.46
15 110 B Sutherland Wycombe P U15M 04:24.95
16 405 J Taylor-Caldwell Barnet & D SM 04:30.95
1500m Race 16 22:08
1 242 B Tyler M&M SM 04:04.69
2 292 S Strange Basildon U17M 04:07.22
3 273 P Radlet Owls U20M 04:07.51
4 168 M Rose Coventry U17M 04:08.11
5 302 J Mercer Trafford SM 04:08.90
6 366 P Chambers Croydon H U17M 04:09.64
7 118 M Booth Wycombe P U20M 04:10.44
8 409 S Das Hillingdon SM 04:10.87
9 411 R Palmer Luton M40 04:11.61
10 387 S Tuttle Bedford & C SM 04:12.11
11 157 J Killip St Marys Richmond U17M 04:12.12
12 89 R De-Camps Gloucester SM 04:12.80
13 84 D Thorne Reading SM 04:13.50
14 349 W Purkin Phoenix U17M 04:18.72
15 410 W Mycroft C&C U20M 04:18.81
16 400 S Ferguson Radley U20M 04:21.86
1500m Race 17 22:14
1 188 A Provost AFD U17M 04:02.33
2 69 S Deathe MMK U20M 04:03.54
3 2 C Prothhero Cardiff SM 04:04.76
4 367 D Woodgate Luton U20M 04:05.72
5 201 A Dunbar West Suffolk U20M 04:05.83
6 257 F Conway Orion H U20M 04:06.22
7 272 D Hallam Owls U20M 04:06.40
8 308 M Bennett Chiltern H SM 04:09.11
9 328 R Spence Hillingdon U17M 04:09.52
10 62 M Roberts BMH SM 04:09.57
11 172 M McManus South London H SM 04:10.54
12 323 A Moraghan Bedford & C M35 04:10.81
13 347 F McNally Phoenix U20M 04:11.46
1500m Race 18 22:20
1 119 O Mansour WGEL U20M 03:58.51
2 165 T Madden Coventry SM 03:58.79
3 232 J Grace AFD U20M 03:58.98
4 150 K Clements Ipswich H U17M 03:59.43
5 313 A Smith Coventry SM 03:59.47
6 171 B Hoate St Marys Richmond U17M 03:59.54
7 194 I Conroy Raheny Shamrocks/Ireland SM 03:59.67
8 132 N Phillips AFD SM 04:00.08
9 129 T Traynor WWH SM 04:00.30
10 359 C Lamb R&N SM 04:04.39
11 413 R Mann Hillingdon Sm 04:04.99
12 423 C Bannon Coventry SM 04:06.53
13 128 M Alloft Staffs Markes U20M 04:12.96
1500m Race 19 22:26
1 422 D Clutterbuck Basildon U20M 03:53.30
2 415 B Nagy E&H SM 03:53.31
3 241 J Tyler M & M SM 03:55.06
4 255 D Gibbon C&T SM 03:55.11
5 199 A Ridley West Suffolk U20M 03:55.27
6 342 J Tydeman Basildon SM 03:57.06
7 297 C James Basildon U20M 03:58.23
8 276 J Goodwin Bedford & C U20M 03:59.14
9 275 A Bellew Bedford & C SM 03:59.76
10 350 D Stepney Phoenix SM 04:02.30
11 351 J Guilmant Phoenix SM 04:02.43
12 250 J Taylor-Caldwell ESM U20M 04:02.70
13 246 F O'Reilly Bournemouth U17M 04:03.12
14 352 M Pickard Phoenix U20M 04:16.71
3000m Race 1 22:34
1 440 J Undy Tonbridge SM 10:00.52
2 87 J Dickinson Tonbridge U20M 10:02.47
3 21 B James MMK U15M 10:04.89
4 191 J Andrews Isle of Wight U20W 10:05.17
5 32 M Wood MMK U17W 10:05.35
6 433 M McConnaghey Serpentine SW 10:11.16
7 225 A Lethbridge AFD SW 10:13.77
8 266 G Baker Hastings U15W 10:16.37
9 265 H Preedy AFD U15W 10:16.92
10 442 H Trabanino Unnat SM 10:28.92
11 435 J Rodriguez Tortoise & Hare SW 10:29.59
12 365 M Kiernan Croydon H SM 10:30.77
13 264 R Howard AFD U15W 10:32.78
14 384 S True Winchester SW 10:39.01
15 271 S Sales WGEL U20W 10:40.33
16 438 P Sunderland Worthing H U17W 10:41.67
17 362 L James London H SW 10:47.25
18 430 M Haynes WSEH U17W 10:51.64
19 18 M Gough Chelmsford U15W 11:17.31
20 441 M Smith Lewes U17W 11:20.81
21 48 M Burling MMK M50 11:23.53
3000m Race 2 22:48
1 368 T Doran AFD SM 08:58.31
2 91 T Cox Tonbridge U20M 09:03.71
3 88 R Driscoll Tonbridge U17M 09:09.47
4 434 C Payne Tortoise & Hare SM 09:10.64
5 364 J Powley Ipswich H U17M 09:11.60
6 267 S Stockdon Vale Royal SW 09:12.96
7 339 B Southin Serpentine M35 09:14.87
8 336 M Plackett Croydon H U17M 09:15.29
9 424 J Chettle Cambridge Uni SM 09:17.17
10 346 L Reynolds WSEH SM 09:20.42
11 166 E Pidgeon Stroud SW 09:20.48
12 144 B Wattleworth Ipswich H U15M 09:22.57
13 369 H Whitmore Charnwood SW 09:27.13
14 432 A Taylor Serpentine SM 09:28.01
15 141 J Garvin Ipswich H U17M 09:28.96
16 427 R Tarpey Herts P SM 09:38.08
17 420 J Lyman MMK SM 09:39.23
18 37 M Cravey Boston U17M 09:43.11
19 429 F Fulcher Handy Cross M40 09:43.70
20 38 C Cooper NVH SM 09:52.38
21 428 N Gray M&M SW 09:55.87
22 80 D Nimmock City of Norwich SW 09:58.70
23 431 J Walker Chiltern H U17M 10:08.35
3000m Race 3 23:00
1 277 M Bergin Bedford & C U20M 08:29.15
2 208 A Clarke AFD U20M 08:30.91
3 436 A Harrell Conac SM 08:32.15
4 116 S Huntingdon City of Norwich SM 08:34.76
5 213 M Willmott MMK SM 08:40.80
6 192 P Hinch Tipton H SM 08:42.65
7 236 H Abdi NEB SM 08:47.26
8 395 J Ali City of Norwich U20M 08:47.60
9 426 M Tarpey Herts P SM 08:48.69
10 211 T Comerford MMK SM 08:49.36
11 113 E Winter MMK U20M 08:50.45
12 437 R Ward City of Norwich SM 08:52.48
13 227 C Holmes Invicta E K SM 08:53.63
14 300 A Rooke Ipswich H SM 08:54.08
15 380 S Robinson Lincoln Wellington U20M 08:54.27
16 117 L Allen Conac SM 08:54.52
17 214 L Pickering Chelmsford SM 08:57.66
18 179 S Renfer Kingston & Poly SM 09:00.56
19 392 T Richardson Thurrock H U17M 09:03.60
20 130 R McTaggart Bournemouth SM 09:05.16
21 132 N Phillips AFD SM 09:17.17
22 33 C Purdue AFD U20W 09:17.20
23 175 Y Sheikh NEB U17M 09:21.21
Javelin 19:15
424 M Cox MMK SM 59.65 800g
424 M Cox MMK U23M 58.03 800g
586 F Curtis MMK U17M 52.86 700g
587 J Curtis MMK U20M 50.41 800g
582 B Montgomery Herts P U20M 49.71 800g
591 R Semenytsh Sale SW 46.87 600g
583 R Curtis MMK U15M 45.45 600g
468 B Pointon MMK U15M 44.38 600g
592 S Watts MMK SW 41.65 600g
592 S Watts MMK U23W 41.28 600g
590 K Churchill Charnwood SM 40.97 600g
430 E Meakins Herts P U20W 40.03 600g
585 JPanter MMK U15M 38.04 600g
478 S Marsden Worthing U15M 34.22 600g
471 A Wilde St Albans U17W 33.77 600g
15 E Jenkinson Southampton U13M 30.85 400g
125 M Mardle SNH U15M 29.06 600g
460 L Pearce Reading U20W 28.98 600g
473 F Fulford WSEH U15M 27.92 600g
483 E Wheeler Unatt U13W 26.89 400g
477 A Herrington Reading U13W 24.29 400g
475 K West Reading U15W 23.91 600g
480 J White Chiltern H U15M 22.74 600g
11 R Marino Walton/SHeffield U20W 20.98 600g
427 R Bentley Watford H U20W 20.55 600g
424 E Jackson WSEH U13W 19.62 400g
580 A Simmonds WSEH U15W 19.49 600g
481 E Moss WGEL U15W 19.36 600g
474 F McQuire Watford H U13W 19.34 400g
472 S Bentley Watford H U15W 18.91 600g
470 B Wilde St Albans U15W 15.34 600g
433 J Hunter WSEH U15W 10.82 600g
High Jump 19:45
486 S Johnson Bedford & C SM 2.05
487 R Bonifas Reading U17M 1.95
482 C Alderman Bedford & C U15M 1.80
480 A Sarginson D&T U17M 1.75
40 R Fox BMH SM 1.70
479 C Berry Leamington U17W 1.65
16 W Ridgway SNH U15M 1.65
476 S Wilkins MMK U20W 1.60
452 D Ragan BMH SM 1.55
11 R Marino Walton Sheffield U20W 1.50
8 O Churton Cambridge Uni SM 1.50
485 Lee Johnson Bedford & C U13M 1.40
451 M Hall Watford H U15M 1.35
151 L Crawford VoA U15W 1.35
472 S Bentley Watford H U15W 1.30
426 E Jackson WSEH U13W 1.30
484 Lucy Johnson MMK U13W 1.25
433 J Hunter WSEH U15W 1.25
102 L Herrington Reading U15W 1.25
477 A Herrington Reading U13W 1.10
No of competitors 464 Entries 481
Next Open Graded Meeting Wedneday 11th August 2010
Track Events   100m/200m/800m/3000m plus BMC
Field Events   -Hammer
Queries
phone†††††††††† 01923 235279
or e-mail†††††† info@watfordharriers.org.uk
AND THATí IT FOR THIS MEETING.