WATFORD OPEN GRADED MEETING 31st March 2004- RESULTS

Track Events - 80m /150m /300m/ 600m /1000m / 3000m
No Field Events  

Results available 03/04/04
BCU = Buckinghamshire Chilterns University
Name		Club		Age G	time	

80m  'A'
B Ellis		BCU		SM	9.2
C Saldsman	SBH		U17M	9.7
C Johnson	WSEH		JM	9.9
M Godfrey	SBH		U17M	9.9
J Lever		SBH		JM	9.9						
80m  'B'						
S Kilby		SBH		JM	9.3
N Barton	Herts P		SM	9.5
F Khan		WSEH		U17M	9.6
R Wood		TVH		SM	9.9
A Parker	Herts P		JM	9.9						
80m 'C'						
S Gordan	BCU		SM	10.2
A Holman	BCU		SM	10.7
C Beckett	M Keynes	JW	10.8
D Norfolk	Herts P		SM	10.8
R Lainson	BCU		SM	11.1
N Cresci	Hillindon	U15G	11.8						
80m 'D'
S Blake		WSEH		U17M	10.6
A Brett		Watford H	JM	10.7
M Maisey	Herts P		M50	10.9
N Ellis		AFD		SW	11.0
A Westdirk	Haverhill S	U13B	11.6
G Clarke	Ryston R	W40	11.6						
80m 'E'	
L Edwards	WSEH		U17W	11.3
A Hands		WSEH		JW	11.5
N Reinoso	WSEH		U17W	11.7
C Bennett	Unatt		U13B	12.7
A Auger		Haverhill S	U13B	12.9
S Barber	Unatt		U13B	15.1						
150m 'A' 
C Johnson	WSEH		JM	17.4
F Khan		WSEH		U17M	17.5
C Saldsman	SBH		U17M	17.9
R Wood		TVH		SM	17.9
D Gordon	BCU		SM	18.2
E Adesiwaayadi	VPH&TH		SM	20.0						
150m 'B'	
J Cook		St Albans	JM	17.5
M Cohen		SBH		U17M	17.9
J Lever		SBH		JM	18.0
M Godfrey	SBH		U17M	18.2
T O'Brien	SBH		U15B	18.6
150m 'C'						
S Kilby		SBH		JM	17.6
M Smith		Unatt		SM	18.3
A Bleakley	VoA		U15B	18.7
L Taylor	Barnet & D	M40	19.6
T Holden	Barnet & D	M40	19.7						
150m 'D'						
C Beckett	M Keynes	JW	19.6
S Norfolk	Herts P		SM	19.7
M Maisey	Herts P		M50	19.9
L Abel		Harlow AC	SW	21.5
K Clarke	Ryston		JW	22.0						
150m 'E'
J Patrick	WSEH		U15B	18.5
O Omu		Unatt		SW	21.0
L Edwards	WSEH		U17W	21.4
G Clarke	Ryston R	W40	21.7
A Shortte	WSEH		U13B	21.8						
300m 'A'
B Ellis		BCU		SM	35.3
P Octave	SBH		SM	35.7
H Ash		Harrow		U17M	37.6
R Wood		TVH		SM	39.1
B Speed		Watford H	U17M	39.2
B Steele	Wycombe P	U17M	40.1
P Ilo		Barnet & D	M40	40.2						
300m 'B'
N Barton	Herts P		SM	37.9
L Green		Wycombe P	SM	38.0
P Highgate	WSEH		SM	38.9
H Tait		WSEH		SM	40.7
A Gannaway	Winchester	M40	41.0
B Hellmers	NEB		JM	41.8						
300m 'C'
M Cohen		SBH		U17M	38.5
G Butler	Harrow		U15B	40.6
T O'Brien	SBH		U15B	40.6
D Smith		SNH		JW	41.8
A Barrett	Harrow		JW	43.0
E Rzewuski	Wycombe P	SW	43.8						
300m 'D'
D Stephenson	Fairlands VS	M40	41.9
R O'Loughlin	Herts P		U15B	43.4
N Ellis		AFD		SW	43.6
J Hatton	WSEH		JW	45.1
H Leigh-Dugmore	Wycombe P	JW	46.1						
300m 'E'
G Hatton	WSEH		JW	45.7
S Coates	Wycombe P	JW	46.2
H Jones		WSEH		JW	46.5
C Gaynor	Herts P		U17W	47.0
E Roe		WSEH		W45	47.1						
300m 'F'
A Brett		Watford H	JM	43.4
L Abel		Harlow		SW	47.0
G Beard		Unatt		W40	47.0
H Drummond	Harrow		U17W	47.6
G Clarke	Ryston R	W40	48.1
K Green		Hillingdon	U17W	49.4						
600m 'A'						
S Surety	Basildon	SM	1:21.2
G Noble		Harrow		SM	1:24.8
B Hellmers	NEB		JM	1:27.8
? Hodge		WSEH		M??	1:29.6
P Benedickter	Luton		SM	1:30.1
B Speed		Watford H	U17M	1:30.5
J Ryman		Chiltern H	JM	1:31.3
A Wilkinson	Harborough	M40	1:35.6						
600m 'B'
D Swords	Oxford City	M45	1:34.9
D Shortridge	VPH&TH		SM	1:35.1
K Stone		Wycombe		U17M	1:38.1
C Reeves	WSEH		SW	1:38.5
N Tribe		WSEH		SW	1:39.5
O Girdler	Wycombe P	U15B	1:40.6
N Taylor	Herts P		JW	1:41.4
A Fox		WSEH		U15G	1:42.9						
600m 'C'						
C Minn		Crawley		SM	1:37.3
M Edwards	WSEH		W35	1:41.4
M Jessop	M Keynes	JW	1:41.8
A Shelley	Chiltern H	U13B	1:42.8
A Stewart	Chiltern H	U13B	1:43.5
O Williams	Wycombe P	U15B	1:45.0
H Graham	Chiltern H	U17W	1:45.3						
600m 'D'
D Blake		Unatt		U15B	1:37.5
E Dillon	WSEH		JW	1:45.0
C Fox		WSEH		U17W	1:45.1
B Swords	Oxford C	U13G	1:46.2
D Anderson	Oxford C	U13G	1:49.5
L Fox		WSEH		U15B	1:51.9
M Hawtin	Oxford C	U13G	1:51.9						
600m 'E'
A Westayk	Haverhill S	U13B	1:52.9
S Anderson	WSEH		U15G	1:53.0
T Stephenson	Fairlands VS	W40	1:53.2
????		Wycombe P	U17W	1:54.1
F Webb		Ryston R	SW	1:54.2
C Fuller	WSEH		U13G	1:55.2
G Lewington	Hillingdon	U17W	1:58.6
A Auger		Haverhill S	U13B	2:10.6						
1000m 'A'
S Dixon		Ldn Hth		SM	2:33.2
A Weedon	Wycombe P	JM	2:35.1
M Fallaize	VoA		JM	2:35.4
I Ibrahim	Ldn Hthq	JM	2:36.0
P Couldridge	WSEH		SM	2:36.9
T Waldron	SBH		JM	2:40.2
F Downs		Chiltern H	JM	2:41.6
D Mannassib	Ldn Hth		JM	2:42.8						
1000m 'B'
A Parker	Herts P		JM	2:47.1
M Bennett	Chiltern H	U17M	2:50.5
S Waldron	SBH		U17M	2:59.7
M Booth		Wycombe P	U15B	3:03.6
C Rogers	Harlow AC	U15B	3:04.2
K Trewhella	Bracknell	U13G	3:04.7						
1000m 'C'
L Yates		SBH		U15G	3:04.7
N Lingley	Chiltern H	U13B	3:14.2
? Benedickter	Luton		U13B	3:14.5
K Foy		NEB		U15G	3:19.4
C Mussington	Orion		U17W	3:20.6
M Belcher	Chiltern H	U13B	3:21.8
L Fuller	WSEH		U17W	3:25.8
3000m	
D Brown		Ampthill & F F	SM	 9:43.8
N Harris	Watford H	SM	 9:47.4
S Ellerby	Chiltern H	U17M	 9:50.1
M Smallpage	BCU		SM	 9:52.3
G Turtle	SBH		JW	 9:56.0
T Iannone	VoA		SW	10:04.0
R Sparke	WGEL		U15B	10:21.2
G Heath		RAF		M45	10:23.7
N Taylor	VoA		M45	10:27.5
C Boosey	VoA		SW	10:27.6
P Illing	Watford H	SM	10:31.4
C Conway	Orion		U17W	10:33.6
E Mullane	BCU		SW	11:04.1
J Williams	Orion		W40	11:59.7
L Jones		BCU		SW	13:27.7
No of competitors 137
Next Open Graded Meeting is on Sunday 4 April 2004 with all events
except High Jump and Pole Vault
Next Mid Week Meeting is on Wednesday 14th April 2004

Track Events 100m/200m/400m/800m/1500m/3000m

Field events Shot/Long Jump		
Queries	
   phone	01727 864222
or e-mail	kejode@supanet.com
AND THAT’ IT FOR THIS MEETING.